Porod a budoucnost Homo sapiens - Michael Odent

Porod a budoucnost Homo sapiens - Michael Odent

NOVINKA

Kniha Porod a budoucnost Homo sapiens od Dr. Michela Odenta je o tom, prečo vyslovovať otázky, ktoré sa týkajú možnej transformácie Homo sapiens v súvislosti s tým, ako príchádzame na svet.

8,60 €

Kniha Porod a budoucnost Homo sapiens od Dr. Michela Odenta je o tom, prečo vyslovovať otázky, ktoré sa týkajú možnej transformácie Homo sapiens v súvislosti s tým, ako príchádzame na svet. Po prvé preto, lebo doba okolo pôrodu je nepochybne fázou moderného života, ktorá sa za posledné desaťročie dramatickým spôsobom zmenila. Po druhé preto, že nové vedenie disciplíny potvrdzujú, že toto krátke obdobie je zásadné pre utváraie ľudských bytostí. Prenos získaných vlastností na nasledujúce tenerácie naviam môžeme z vedeckého hľadiska vysvetliť: je to okamih, ktorý je zásadný pre naše porozumenie mechanizmu evolúcie druhu. V dobe, kedy sa pôrodnícka prax hodnotí iba podľa krátkodobých merítok, by nás táto prvá kniha o evolúcii Homo sapiens v súvislosti s tým, ako prichádzame na svet, mala podporiť v premýšľaní z dlhodobého hľadiska a v kontexte evolúcie svojho druhu.

Autor: Michel Odent

Kniha, brožovaná, 165 strán, 14,8 x 21 cm, český jazyk, rok vydania 2014

Originál: Childbirth and the future of Homo sapiens

ISBN: 978-80-7500-052-1, EAN: 9788075000521

Vydavateľstvo: Maitrea

Naše hodnotenie: ak vám je sympatická tématika prirodzeného pôrodu, potom je táto kniha určená práve vám :-)

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info