Bez plenky - Ingrid Bauerová

Bez plenky - Ingrid Bauerová

NOVINKA

Kniha Bez plenky od autorky Ingrid Bauerovej odkrýva u nás takmer neznámu metódu prirodzenej komunikácie s bábätkom týkajúcej sa jeho vyprázdňovania. Táto metóda tvorí súčasť tzv. prirodzeného alebo kontaktného rodičovstva (z angl. attachment parenting).

12 €

Kniha Bez plenky od autorky Ingrid Bauerovej odkrýva u nás takmer neznámu metódu prirodzenej komunikácie s bábätkom týkajúcej sa jeho vyprázdňovania. Táto metóda tvorí súčasť tzv. prirodzeného alebo kontaktného rodičovstva (z angl. attachment parenting). Nejedná sa o žiadnu novinku, ale o praktiku starú ako ľudstvo samo, ktorá sa opiera o fakt, že bábätko si už od narodenia uvedomuje svoje potreby vyprázdňovania a dáva to najavo. Rodičia tieto signály rozpoznávajú na základe určitých prejavov dieťaťa a umožnia mu prirodzene a hygienicky potrebu vykonať. Nečakajú, kým bude dieťa na učenie na nočník pripravené. S touto formou starostlivosti o dieťa sa môžete stretnúť v nepriemyslových oblastiach Ázie, Afriky, Južnej Ameriky a u primitívnych národov. Rodičia ju znovu objavili v USA, Kanade a v európskych krajinách vrátane Českej republiky a Slovenska.

Autorka Ingrid Bauerová v knihe Bez plenky cituje odborné články a štúdie z antropologických a lekárskych kníh a časopisov, či iné dôležité zdroje. Prečítame si o procese trávenia, vplyve plienok na životné prostredie a zdravie detí, získame praktické rady, kedy a ako najlepšie začať a čo robiť keď sa objavia problémy, ale aj historický prehľad o metódach výchovy detí a ich ideologických premenách. Autorka s láskou hovorí o vlastných deťoch a prirodzenej hygiene v praxi a pridáva skúsenosť ďalších rodičov z rôznych kútov sveta. Čitateľom prináša poznatky z ciest a množstvo fotografií, vrátane tých, ktoré ukazujú, ako deti pri vykonávaní ich potreby držať v rôznych polohách.

Kniha Bez plenky je zásadným a užitočným sprievodcom na prirodzenej ceste rodičovstva. Matku a dieťa nepochybne zbližuje, učí ich lepšie si rozumieť a posilňuje inštinkty, ktoré v sebe máme. K rodičom z ich stránok sa neprihovára žiadny doktor ani vzdelanec, ale matka troch detí - teda odborník najpovolanejší.

Originálny názov: Diaper Free, The Gentle Wisdom of Natural Infant Hygiene
Počet strán: 265 strán
Väzba: brožovaná väzba
Rozmer: 130×200 mm
Hmotnosť: 300 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788086685939
Rok vydania: 2009

Autor: Ingrid Bauerová

Vydavateľstvo: DharmaGaia

Naše hodnotenie: bezplienkovanie je prirodzený spôsob starostlivosti o dieťa. Dieťatko signalizuje svoje potreby vylučovať a vy na ne reagujete. Kniha vám pomôže ako na to.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info