Šatka Storchenwiege na nosenie detí/ vzor Inka

Šatka Storchenwiege na nosenie detí/ vzor Inka

Storchenwiege sú kvalitné šatky, ktoré oceňujú maminky po celom svete. Sú vhodné od narodenia a vydržia tak dlho, ako dlho budete chcieť dieťa nosiť. Inka.

76 €

Výrobca: Storchenwiege

Storchenwiege sú kvalitné šatky, ktoré oceňujú maminky po celom svete. Sú vhodné od narodenia a vydržia tak dlho, ako dlho budete chcieť dieťa nosiť.

Nová rada šatiek z biobavlny je trochu iná ako pruhy alebo Lea. Šatky sú tenšie a trochu kĺzavejšie, viac sa hodia pre trojvrstvové úväzy. Šatky sú tkané z dvojitého vlákna v oboch smeroch, nezrážajú sa, sú stálofarebné. Tkanina je veľmi hustá a odolná proti zatrhnutiu. Majú tvar lichobežníka, šírka šatky je 70 cm, cípy sú dlhé 25-30 cm. Dĺžka šatky sa počíta podľa dlhej hrany, takže celková dĺžka je dlhšia o dĺžku druhého cípu. Príklad: šatka s udanou dĺžkou 4,6 m ma zhruba 4,9 m po pripočítaní druhého cípu. V skutočnosti ale šatky majú vždy ešte nejaké centimetre naviac.

O prednostiach a kvalitách šatku vypovedá i to, že na ne nie sú takmer žiadne reklamácie.

Šatky sú kompletne vyrobené v EÚ, konkrétne v nemeckom Sasku, v oblasti s veľkou tradíciou textilnej výroby. Strorchenwiege je rodinná firma, ktorá funguje lokálne.

Šatky vlastia európsky certifikát Öko-Tex pre deti do dvoch rokov. Tento certifikát sa každoročne obnovuje a zaručuje tak pravidelnú kontrolu zdravotnej nezávadnosti.

Čo hovorí o šatkách Storchenwiege Anna Pohořálková (V bavlnce), lektorka kurzov viazania šatiek:

Prečo si z ponuky šatiek na trhu vybrať práve Storchenwiege? Storchenwiege je voľba na istotu. Sú to predovšetkým šatky, ktoré sa dobre nosia. Vďaka hustote a kvalite vlákna sú šatky príjemné i pri dlhšom nosení, nerežú nosičov do ramien a deti do stehienok (obvyklá vada lacných šatiek). Uzly na šatkách Storchenwiege dobre držia, úväzy nepovolujú a nie je nutné preväzovať (i to je častá chyba lacných šatiek). Z kurzov mám skúsenosť, že so šatkami Storchenwiege sa začiatočníci veľmi rýchlo učia, látka sa dobre doťahuje, odpustia i začiatočnícke chyby pri viazaní. Skúsené nosičky zase tieto šatky radi používajú na batohy, pretože sú skutočne veľmi nosné a dobre sa do nich viažu veľké a ťažké (dvojročné, trojročné) deti. Veľkou prednosťou je jednoduchá údržba a odolnosť proti zatrhnutiu.

Všeobecné doporučenia pre výber dĺžky šatky: Záleží predovšetkým na konfekčnej veľkosti, menej už na výške postavy. Pokiaľ si vyberáte šatku, ktorá je vhodná pre všetky úväzy, potom doporučujeme voliť takto: Ženám s konfekčnou veľkosťou 38, 40 bude vyhovovať dĺžka 4,1 m. Ženám s konfekčnou veľkosťou 42, 44 a viac doporučujeme dĺžku 4,6. Dĺžku 5,2 m volíme len výnimočne, túto voľbu doporučujeme vyskúšať a konzultovať, pretože takto dlhá šatka je veľmi náročná na manipuláciu. Útlym ženám (veľ. 36 a 34), hlavne ak sú nižšej postavy, môže stačiť na všetky úväzy i veľkosť 3,6 m. Aj tak i tieto maminky väčšinou volia dĺžku 4,1 m, pretože je to voľba na istotu. Pokiaľ chcú nosiť i ocinkovia, potom volíme skôr dlhšie šatky. Záleží opäť skôr na obvode hrudníka alebo ramien. Niekotrým útlym mužom môže vyhovovať veľkosť 4,1 m, ale väčšinou muži volia veľkosť 4,6 m. Pokiaľ sú partneri diametrálne odlišných postáv (veľký ramenatý ocko a malá útla maminka), potom doporučujeme voliť podľa toho, kto bude viac nosiť. Ďalšia možnosť je zakúpiť si šatky dve.

Dodanie

Maja, 27.10.2015 17:04:37

Ak nieje skladom tak prosim vas ktora satka od storchenwiege vobvelkosti 4.1 je skladom? Aby som na nu nemusela dlho cakat..dakujem

Dodanie

Maja, 27.10.2015 17:01:44

Dobry den.prosim vas je tato satka vo velkosti 4.1 skladom? Alebo ake dlhe dodanie by bolo? Dakujem za odpoved

typ satky

Katarina, 25.12.2014 21:47:52

Dobry den, chcem sa spytat, tato satka Inka patri do typu Bio alebo Leo ? Lebo uvadzate, ze je to Bio, ale na inych weboch to je inak uvadzane. Pytam sa kvoli rozmerom. Dakujem

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info