O mne

Obchod podporujúci vzťah medzi matkou a dieťaťom - empatické kontaktné vzťahové rodičovstvo v celom kontexte

Táto stránka sa venuje prirodzenému rodičovstvu. Sme jedinečný eshop svojho druhu na Slovensku. "Keď práca baví, prestávate pracovať."

Mgr. Adriana Kráľová alias „Kengurka"
Sprievodkyňa materstvom a matka troch detí

porod

Robíme to inak! Pretože je to náš skutočný príbeh, náš skutočný životný štýl (dojčenie, nosenie, BKM - bezplienková komunikačná metóda), uveriteľný príbeh matky a jej detí, ktorý znázorňuje slideshow, ktorú tvoria naše fotografie.

Som profesionál v téme. Natáčam videá, tvorím návody na viazanie a publikujem v mienkotvorných médiách.

2011 – certifikovaná poradkyňa pri dojčení, MAMILA, o. z.
2014 – certifikovaná poradkyňa viazania šatiek „V bavlnce"
2014 – vznik Kengurky, e-shopu zameraného na podporu empatického kontaktného vzťahového rodičovstva
2015 – moje prvé dielo: „Návody na viazanie" – Kríž s kapsou vnútri, Batoh, Double Hammock

Adrián – 5 rokov
Sofia Ema – 3 roky
Gabriel – 10 mesiacov

www.kengurka.sk
www.adrianakralova.sk

Moje heslo:

"Kontaktom k vzťahu: naša spoločnosť potrebuje trvalo udržateľné vzťahy a tie formuje už matka v detstve."

bohyna

Som predovšetkým matka troch detí. Materstvo znamená pre mňa to najkrajšie, čo môže ženu v živote stretnúť. Je to moje najväčšie bohatstvo, ktoré mi daroval sám život. Keď sa mi narodil prvý synček Adrián rozhodla som sa ho dojčiť napriek mnohým zdanlivo neprekonateľným prekážkam. Bol mojou najväčšou školou života a doviedol ma na cestu empatického kontaktného vzťahového rodičovstva (dojčenie, nosenie, spoločné spanie) a sprievodkyne materstvom.

Adrián (5 rokov): dojčený 4 roky, tandemovo so sestrou Sofiou Emou, dojčenie počas tehotenstva, nosený príležitostne. Sofia Ema (3 roky): dojčená 3 roky, tandemovo s oboma bratmi Adriánom a Gabrielom, dojčenie počas tehotenstva, výlučne nosená. Gabriel (10 mesiacov): stále dojčený, tandemovo so sestrou Sofiou Emou, výlučne nosený.

V marci 2014 vznikol môj internetový obchod Kengurka s cieľom podporiť koncept vzťahovej výchovy v celom jej kontexte a získať finančné prostriedky na rôzne podporné podujatia a moje projekty. Moja práca je v prvom rade skutočným poslaním pomáhať matkám. Kengurka nie je biznistránka. Je to uveriteľný, pravdivý príbeh a splnený sen. Robím iba to, čo ma baví. Popri práci z domu sa môžem naplno venovať svojim deťom. Bez finančného zázemia, iba svojou poctivou prácou, s cieľom splniť si svoj sen, som vybudovala jeden z najúspešnejších e-shopov svojho druhu na Slovensku.

Moje prvé dielo: „Návody na viazanie" – Kríž s kapsou vnútri, Batoh a Double Hammock a variácie.

novosko

Oblasť pôsobenia: Pôsobím v rámci celého Slovenska – workshopy a prednášky, laktačné poradenstvo a poradenstvo nosenia: Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a okolie, kde poskytujem aj osobné konzultácie.

"Keby sa dieťa malo rozhodnúť samé, vyberie si kontakt a dojčenie..."

História projektu

"Kocky sú hodené - Alea Iacta Est" - moje rozhodnutie

Budem mať svoje dieťa stále pri sebe, pri prsníku, pri mliečku, v teple a pri srdci, v bezpečí, na tom najsprávnejšom mieste, kde si reguluje životne dôležité funkcie, kde lepšie prospieva, kde má môj dotyk, kde spolu komunikujeme, kde má ideálne podmienky na psychomotorický vývin, kde ho nebolí bruško, kde neplače, kde rešpektujem jeho prirodzené spánkové cykly, kde sa cítime obaja skvele. Moje rozhodnutie je nosenie vždy a všade.

Viac v blogu na: www.adrianakralova.sk

Kengurka sa môže pochváliť ako jeden z prvých e-shopov svojho druhu svojim zameraním. Vznikla z čistej lásky ako reakcia na náš životný štýl. Nie sme biznistránka, ani supermarket. Poskytujeme profesionálne poradenské služby. Proste robíme to inak! So srdcom a s veľkou láskou. A  možno mi neuveríte, ale vznikla s jedným eurom v peňaženke.

"2017 - cesta do neba"

Rok 2017 je pre mňa cestou do neba. V tomto roku prinášam na trh vlastnú nosičskú značku Afroditi Kengurka (AK). Je navrhnutá podľa mojich skúseností, invencie a tiež inšpirovaná gréckou mytológiou. Afrodita je bohyňa krásy a lásky a podľa mňa je žena-matka bohyňa od prírody - dokonale uspôsobená postarať sa o svoje dieťa. Vznika tu zaujímavá zhoda. Inicály môjho mena, AK - sú zároveň aj iniciály mojej novej značky.

Vaša Kengurka

 

Adriana Petra Katka Veronika
Mgr. Adriana Kráľová Petra Navrátilová                          Katarína Hugáňová Veronika Štefúnová
majiteľka, manažérka editácia videí   moja pravá ruka grafika
obchod a predaj obchodná angličtina, preklady administratíva letáky

 

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie